Jdi na obsah Jdi na menu

Reiki

 

kocky-reiki.jpg

Reiki je univerzální léčivá energie.  Přesně takový význam má japonské slovo Rei-ki. Jsme jí obklopeni a kdokoli z nás jí může používat pro sebe i pro pomoc druhým.

Mnohde se dočteme, že to je energie, kterou nám daroval Bůh. Já bych tu chtěla ale předeslat, že Reiki nemá nic společného s náboženstvím ani filosofií. Nemá nic společného s tím, jestli jsme věřící nebo ateisté. Tato životní energie je zdrojem života samotného a je mnohem starší než kterákoliv náboženská filosofie.

Historie Reiki je stará několik tisíc let a pravděpodobně ji znali a využívali i Buddha i Ježíš. Některé prameny uvádějí, že s Reiki pracovali kněží v Egyptě již tři tisíce let před naším letopočtem. 

Je to životodárná energie přicházející z Universa a je jen na nás, zda se jí naučíme používat a zda jí chceme používat. Pomocí Reiki se můžeme vyrovnat s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života. Člověku se již po I. stupni otevře energetický kanál této energie. Tato síla uvolňuje duševní blokády, které bývají často příčinou našich neduhů. Nečekejme zázraky, ale nechme Reiki, aby nám pomáhala. Každý se o jejích účincích může přesvědčit.

K tomu, abychom mohli Reiki používat potřebujeme Mistra Reiki, který nás zasvětí a umožní, aby námi tato životodárná energie mohla protékat.

Pokud se naladíme na energii Reiki, můžeme jí brát z okolního prostoru a předávat jí lidem, kteří jí mají málo. Ten, kdo je naladěn na Reiki, má energii stále. Nemůže si tedy ublížit tím, že pomáhá druhým.

Lidské tělo ovlivňuje energetické pole. Pokud je toto pole poškozeno, tělo se tomu musí přizpůsobit. Tím vzniká nemoc. Reiki léčitel prostřednictvím rukou do poškozeného energetického těla dodává znovu energii. Tělo pacienta tuto energii použije k uzdravení. Postupně se tak nemoc nebo zraněné části těla hojí.

Při předávání Reiki se dá údajně změřit značná pulsace biomagnetického pole, protože se pulsy pohybují v podobných frekvencích jako mozkové vlny (0,3 - 30 Hz). Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana se zabýval tím, co se děje při praktikování Reiki. Vědci zjistili, že nejenže křivka mozkové aktivity předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, ale že se jejich puls sjednotil s magnetickým polem země, známým jako "Schumanova rezonance". Během předávání Reiki je prý biomagnetické pole předávajícího 1000krát větší, než za normálních okolností.

Energie Reiki proudí sama do nejvíce poškozených míst. Tedy tam, kde je jí momentálně nejméně. Je to podobné jako voda. Ta také teče do nejnižšího místa.

Pro mnohé znamená Reiki okamžitou úlevu. Uvolňuje, zmírňuje bolest, urychluje léčebný proces, přináší relaxaci, harmonizuje čakry a celé energetické pole.

Ve světě je léčení pomocí Reiki rozšířeno mnohem více, než u nás. To se týká hlavně západní Evropy, USA, Kanady a Japonska. V těchto zemích se už Reiki úspěšně zavádí do nemocnic jako podpůrná složka léčby. 

 

chakra_reiki.jpg

REIKI:

  • je přírodní léčba
  • je umění jemného přikládání rukou
  • zbavuje tělo škodlivin
  • povzbuzuje a uvolňuje blokády
  • harmonizuje energegické proudy v těle
  • proudí vždy tam, kde je jí nejvíce potřeba
  • lze posílat na libovolné vzdálenosti
  • lze posílat do minulosti i do budoucnosti 


Nesmíme, ale zapomínat, že Reiki léčitel není lékař! 

Moji Mistři energie Reiki:

1. stupeň Ing. Miluška Klímková     

2. stupeň Zdeňa Vaculková